Najważniejsza jest miłość. Letnie rekolekcje dla kobiet

Dla niektórych kobiet podróż jest krótka, ale dla innych – jadących z różnych krańców Polski – długa i wyczerpująca. Najpierw do Nowego Targu, Bukowiny Tatrzańskiej lub Zakopanego, potem do Brzegów, a na końcu jeszcze tylko 3 km bitą drogą po kamieniach – pod górkę i przez las. Czytaj dalej Najważniejsza jest miłość. Letnie rekolekcje dla kobiet

Dzielne Niewiasty na Ryniasie

W dniach od 1 do 7 lipca 2017r. odbyły się rekolekcje dla kobiet: „Najważniejsza jest miłość”.

To były dla nas niezapomniane chwile, bo na Ryniasie czas płynie inaczej. Tu można kontemplować piękno majestatycznych gór, posłuchać ciszy, zobaczyć poranną zorzę, biegać rano boso po rosie i tańczyć uwielbiając Stwórcę tego wszystkiego.

Na polanę Rynias przybyły kobiety różnych stanów z różnych stron Polski od morza aż po Tatry oraz z zagranicy. Czytaj dalej Dzielne Niewiasty na Ryniasie

Najważniejsza jest miłość. Rekolekcje dla kobiet. II Turnus

W odpowiedzi na zainteresowanie letnimi rekolekcjami dla kobiet „Najważniejsza jest miłość”, został zaplanowany drugi turnus w dniach 12 – 18 sierpnia.

Więcej informacji o rekolekcjach i zapisy na stronie rekolekcji>>>

Rekolekcje Pustelnia na Ryniasie

Pragniemy poinformować, że na indywidualne rekolekcje w ciszy  „Pustelnia” są jeszcze wolne miejsca tylko w dniach od 9 do 16 września. Późniejsze terminy są już zajęte. Osoby, które chcą wziąć udział serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji i zapisy na stronie rekolekcji Pustelnia>>>

Modlitwa Księgą Psalmów. Rozmowa z Bogiem

Zapraszamy na letnie rekolekcje na temat modlitwy Słowem Bożym do naszego Ośrodka w Brzegach – Rynias. W czasie rekolekcji uczestnicy zostaną wprowadzeni w praktykę modlitwy Psalmami.

Więcej informacji na stronie rekolekcji>>>

CADR Brzegi: Warsztaty psychologiczne – jak zadbać o siebie w relacjach z innymi

Zapraszamy do udziału w warsztatach psychologicznych: „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego” (Mk 19,19), czyli jak zadbać o siebie w relacjach z innymi?

Propozycja warsztatów skierowana jest do ludzi różnych zawodów i stanów, zainteresowanych własnym rozwojem. Ich celem jest pomoc w odkryciu właściwego obrazu samego siebie, w rozpoznaniu własnych barier blokujących rozwój i  swoje osiągnięcia, wzbogacenie i uzdrowienie.

Więcej informacji i zapisy na stronie rekolekcji.

Letnie rekolekcje 2017 na Ryniasie

Pragniemy poinformować, że plan letnich rekolekcji w 2017 roku  w Ośrodku Matki Bożej z Gór na Ryniasie jest już dostępny. Planujemy przeprowadzenie takich rekolekcji tematycznych jak: modlitwa psalmami, uzdrowienie wewnętrzne; rekolekcji pod kątem specyfiki grup: rodziny, kobiety, wspólnoty dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, pracownicy i wolontariusze hospicjów. Zapraszamy także na indywidualne rekolekcje w ciszy – pustelnię. Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć na stronie zawierającej kalendarium rekolekcji.

Ojciec Jan Mikrut. Apostoł dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędzie się w sobotę, 20 listopada w łagiewnickim sanktuarium, a następnie dzień później we wszystkich parafiach w Polsce. Gorliwym kapelanem i moderatorem jednego z nurtów intronizacyjnych – Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – był śp. o. Jan Mikrut CSsR (1942-2013).

Miejscem formacji dla wspólnot dzieła intronizacji od lat jest Ośrodek Rekolekcyjny Matki Bożej z Gór, którego założycielem jest śp. ojciec Jan. Czytaj dalej Ojciec Jan Mikrut. Apostoł dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa