Modlitwa Księgą Psalmów. Rozmowa z Bogiem

Zapraszamy na letnie rekolekcje na temat modlitwy Słowem Bożym do naszego Ośrodka w Brzegach – Rynias. W czasie rekolekcji uczestnicy zostaną wprowadzeni w praktykę modlitwy Psalmami.

Więcej informacji na stronie rekolekcji>>>

Rekolekcje Pustelnia na Ryniasie

Pragniemy poinformować, że został przedłużony czas idywidualnych rekolekcji w ciszy „Pustelnia”. Osoby, które chcą skorzystać z takiej formy rekolekcji mogą teraz przeżyć pustelnię na Ryniasie od 9 do 24 września.

Więcej informacji i zapisy na stronie rekolekcji Pustelnia>>>

CADR Brzegi: Warsztaty psychologiczne – jak zadbać o siebie w relacjach z innymi

Zapraszamy do udziału w warsztatach psychologicznych: „Miłuj bliźniego swego jak siebie samego” (Mk 19,19), czyli jak zadbać o siebie w relacjach z innymi?

Propozycja warsztatów skierowana jest do ludzi różnych zawodów i stanów, zainteresowanych własnym rozwojem. Ich celem jest pomoc w odkryciu właściwego obrazu samego siebie, w rozpoznaniu własnych barier blokujących rozwój i  swoje osiągnięcia, wzbogacenie i uzdrowienie.

Więcej informacji i zapisy na stronie rekolekcji.

Letnie rekolekcje 2017 na Ryniasie

Pragniemy poinformować, że plan letnich rekolekcji w 2017 roku  w Ośrodku Matki Bożej z Gór na Ryniasie jest już dostępny. Planujemy przeprowadzenie takich rekolekcji tematycznych jak: modlitwa psalmami, uzdrowienie wewnętrzne; rekolekcji pod kątem specyfiki grup: rodziny, kobiety, wspólnoty dla intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, pracownicy i wolontariusze hospicjów. Zapraszamy także na indywidualne rekolekcje w ciszy – pustelnię. Więcej informacji oraz zapisy można znaleźć na stronie zawierającej kalendarium rekolekcji.

Ojciec Jan Mikrut. Apostoł dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana odbędzie się w sobotę, 20 listopada w łagiewnickim sanktuarium, a następnie dzień później we wszystkich parafiach w Polsce. Gorliwym kapelanem i moderatorem jednego z nurtów intronizacyjnych – Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – był śp. o. Jan Mikrut CSsR (1942-2013).

Miejscem formacji dla wspólnot dzieła intronizacji od lat jest Ośrodek Rekolekcyjny Matki Bożej z Gór, którego założycielem jest śp. ojciec Jan. Czytaj dalej Ojciec Jan Mikrut. Apostoł dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wakacyjne rekolekcje na Ryniasie

W czasie wakacji 2016 Dom Rekolekcyjny Matki Bożej z Gór był miejscem modlitwy i spotkania z Bogiem oraz we wspólnocie braci i sióstr.

W tym roku gościliśmy 11 grup rekolekcyjnych: rodziny z dziećmi, animatorzy ze wspólnot intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, kobiety z dzieła Dzielne Niewiasty, młodzież przybywająca na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, wspólnotę Magnificat oraz misjonarki ze Świeckiego Instytutu Misjonarek, pracowników hospicjów, wspólnotę seniorów z duszpasterstwa Na Górce z Krakowa. Był także czas na szczególne rekolekcje – Pustelnia – Czytaj dalej Wakacyjne rekolekcje na Ryniasie