Rekolekcje RYNIAS 2023

MAJ  

„Rafael” Kielce: 1-4.05.2023 / Klerycy, diakoni CSsR: 21-26.05.2023

LIPIEC         

Animatorki DN: 8-14.07.2023 / Rekolekcje dla kobiet: 15-21.07.2023 / Dzień Ryniasu: 16.07.2023 / „Kochać i służyć” Gdynia: 22.07.-1.08.2023

SIERPIEŃ    

Intronizacja NSPJ: 5-11.08.2023 / Rodziny 1: 12-18.08.2023 / Rodziny 2: 19-25.08.2023

SIERPIEŃ-WRZESIEŃ

Pustelnia: od 26.08. do 06.09.2023

Sezon rekolekcyjny 2022 na Ryniasie ZAKOŃCZONY!

13 września 2022 zakończyliśmy kolejny sezon rekolekcyjny na Ryniasie.

Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski jakie nam dał w tym czasie, rekolektantom oraz posługującym. Również za dobrą pogodę. W tym roku z rekolekcji i odpoczynku w naszym ośrodku skorzystało 161 osób, podczas dziewięciu turnusów rekolekcyjnych. W tej liczbie znajduje się 15 rodzin oraz 6 naszych diakonów redemptorystów.

Na Ryniasie jesień już puka do drzwi, deszcz i zimno, które zawitały po wyjeździe ostatnich gości, są tego dowodem. W górach pewnie spadnie pierwszy śnieg. Niedźwiedzie ruszają do swoich zimowych legowisk, mnie też trzeba spuszczać wodę w domach i ruszać do Krakowa, aby przezimować.

Dziękuję wszystkim rekolektantom, że i w tym roku nie pogardzili naszymi skromnymi progami i przyjechali na swoje dni skupienia i modlitwy. Dziękuję za Wasze wsparcie dla ośrodka. Dziękuję wszystkim tym, którzy zaangażowali się w posługę dla rekolektantów.

Ufam, że do zobaczenia za rok na Ryniasie!

o. Andrzej Kowalski – opiekun ośrodka

RODZINY II: 13-19.08.2022

Powoli kończą się wakacje i turnusy rekolekcyjne na Ryniasie.

Trzeci turnus rodzinny właśnie powoli kończy też swój pobyt w ośrodku. Jak do tej pory pogoda nas nie zawodzi i dlatego wszyscy korzystają z uroków tego wyjątkowego miejsca.

Boże bądź uwielbiony we wszelkim dobru, jakie się dokonuje na Ryniasie i błogosław nam do końca!

ŚW. JÓZEF na RYNIASIE

W tegoroczny Dzień Ryniasu, nowa kaplica wzbogaciła się o dwie piękne ikony: Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Dziękujemy Sponsorce (siostra ze zgromadzenia SS. Felicjanek), ikonopisarzom, ze Śląskiej Szkoły Ikonopisarskiej, Zofii i Henrykowi Matz oraz Wojciechowi Łackowi z Poronina za oprawienie ikon góralskimi ramami.

Czwarty już DZIEŃ RYNIASU

Uroczystość zgromadziła kapłanów, mieszkańców Ryniasu, rekolektantki, współpracowników i zaproszonych gości. O godz. 13:00 Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz z brzegowskiej parafii Artur Bodziony, kazanie wygłosił, wg czytań z Najświętszego Odkupiciela, o. Witold Hetnar CSsR.

Po Mszy św., pod wiatą, dla uczestników: grill, ciasto, herbata, kawa, rozmowy, śpiewy, uśmiech…

Powyższa uroczystość przypada każdego roku w trzecią niedzielę lipca.

Od miłości do świętości – rekolekcje dla kobiet: 16-22.07.2022

Jakie jest moje powołanie? Gdzie powinnam wzrastać? Jak podejmuję decyzje? Te i wiele innych pytań pozostanie z nami po tym czasie rekolekcji na Ryniasie. Dziękujemy! (z wpisu do kroniki)

W zastępstwie o. Pawła Drobota, rekolektantkom towarzyszył duchowo o. Stanisław Gruszka CSsR.

Rekolekcje liderek, animatorek, osób zaangażowanych w dzieło Dzielnych Niewiast: 9-15.07.2022

W pięknych jak zawsze okolicznościach przyrody, na tak lubianej przez nas polanie Rynias przeżyłyśmy bardzo twórczy czas. Wsłuchiwaliśmy się w Słowa, które kierował do nas Pan Bóg. Pogłębiałyśmy relację z Nim oraz między sobą a także prowadzącym te rekolekcje o. Pawłem Drobotem CSsR.

Była wspólna modlitwa, taniec uwielbienia, warsztatowa praca. Odbyła się również tradycyjna wędrówka po górskich szlakach.

Chwała Panu, że pobłogosławił nam ten piękny czas! (z wpisu do kroniki)

PERŁA NIE Z TEJ ZIEMI

Pod takim tytułem odbyły się rekolekcje dla kobiet. W duchowych przemyśleniach pomagał im o. Jan Strumiłowski, cysters z klasztoru w Jędrzejowie.

„Nieodkryty świat dziewictwa w życiu świeckich kobiet, samotnych nie z wyboru. Jak radzić sobie z nieuporządkowaną seksualnością, żeby żyć w czystości serca i ciała” (wpis w kronice). To jeden z aspektów poruszanych w czasie rekolekcyjnych medytacji.

Sezon rekolekcyjny 2022 rozpoczęty!

Jak co roku, sezon rekolekcyjny na Ryniasie rozpoczęło Stowarzyszenie „Rafael” z Kielc.

I jak zawsze było to otwarcie bardzo udane. Uczestnicy krótkich rekolekcji medytowali, pod przewodnictwem ks. Rekolekcjonisty, księgę Tobiasza, nabierając sił fizycznych i duchowych do dalszej pracy ze swymi podopiecznymi. A gdzie jak gdzie, tego wszystkiego jest mnóstwo na Ryniasie.

Rozpoczynamy!

Rozpoczęliśmy dzisiaj, we wspomnienie Matki Bożej Tuchowskiej, sezon rekolekcyjny na Ryniasie. Pierwszymi uczestnikami są rodziny ze wspólnoty „Kochaj i Służ”.

Pogoda zrobiła się deszczowa, ale ufamy, że strugi deszczu przemienią się w strumienie łaski i doczekamy się słońca, by móc też podziwiać piękno okolicy.

Niech Maryja słynąca cudami w Tuchowie, ale i na Ryniasie, otoczy swoją opieką ten czas rekolekcji, wszystkich uczestników oraz posługujących.