Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pustelnia I

Sierpień 18 g.16:00 - Sierpień 24 g.10:00

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco (Mk 6,31).

Zapraszamy do Ośrodka Matki Bożej z Gór w Brzegach. Położony na górskiej polanie Rynias ośrodek jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy indywidualnych rekolekcji zwanych pustelnią.

Podstawą rekolekcji jest Słowo Boże – Pismo Święte. W czasie rekolekcji w Ośrodku przebywa kapłan, który codziennie celebruje Mszę Świętą i na życzenie uczestników rekolekcji prowadzi rozmowy indywidualne oraz pełni posługę w sakramencie pojednania.

Ośrodek rekolekcyjny Matki Bożej z Gór położony na górskiej polanie Rynias, ok. 3 km od miejscowości Brzegi koło Bukowiny Tatrzańskiej jest idealnym miejscem do przeżycia indywidualnych rekolekcji.

Na miejscu można skorzystać ze zbioru książek z dziedziny duchowości w bibliotece Ośrodka. Uczestniczy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz modlitewniki do Liturgii Godzin.

Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Na czas rekolekcji rezygnuje się z komputerów i rozmów telefonicznych.

Uczestnicy mieszkają w pojedynczych pokojach.

Prosimy o zaplanowanie przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00 w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

Czas: 18- 24 sierpnia. W formularzu zgłoszeń prosimy zaznaczyć w jakich dniach w tym przedziale czasowym  chcesz uczestniczyć w pustelni.

Ojcowie posługujący w czasie pustelni: o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR.

Koszt: 70 zł (za jeden dzień)

Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich. Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Zapisy na rekolekcje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń poniżej, w polu „Dni pobytu na pustelni” prosimy wpisać przewidywany czas pobytu na pustelni. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-maila zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje.

 Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Szczegóły

Start:
Sierpień 18 g.16:00
Koniec:
Sierpień 24 g.10:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map