Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Radość miłości. Rekolekcje dla rodzin I

Lipiec 20 - Lipiec 26

Aby moja radość w was była i aby radość wasza była pełna
(J 15,11)
Rekolekcje rodzinne odpowiadają na pytanie jak być szczęśliwym w małżeństwie, co czynić aby pełniej żyć wiarą, miłością i nadzieją?
Celem rekolekcji jest pomoc małżonkom w trosce o radość małżeńską, która rodzi się ze słuchania i rozważanie Słowa, praktyki sakramentów, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem i praktyki miłości względem drugiego człowieka. Radość prowadzi do dzielenie się nią z innymi.
Podstawową intencją i troską, jaką sobie stawiamy jest to, aby rodzina stawała się bardziej Kościołem.
 W małżeństwie powinno się dbać o radość miłości. […] Radość poszerza zdolność rozkoszowania się i pozwala zasmakować w różnych rzeczach, także na tych etapach życia, kiedy przyjemność przygasa. […] Radość małżeńska, której można doświadczyć nawet w cierpieniu, oznacza zaakceptowanie, że małżeństwo jest koniecznym połączeniem radości i trudów, napięć i odpoczynku, cierpień i swobody, zadowolenia i poszukiwań, kłopotów i przyjemności, zawsze na drodze przyjaźni, która pobudza małżonków, by troszczyć się jedno o drugie: „świadcząc sobie wzajemną pomoc i posługę (Franciszek, Amoris Laetitia, n. 126)

Prowadzący: o. Stanisław Gruszka CSsR wraz z parą małżeńską z ruchu Domowego Kościoła.

Termin: 20-26 lipca 2019

Koszt: 400 zł osoba dorosła / dzieci do lat 3 bez opłat/ dzieci 4-8 lat 220 zł/ dzieci 9 – 14 lat 270 zł/ młodzież 15-17 lat 300 zł.

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00 pierwszego dnia, kończą się ok. godz. 10.00 ostatniego dnia.

Do dyspozycji uczestników rekolekcji są Pismo Święte i podręczniki do Liturgii Godzin (brewiarze). Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, dobrych butów na ewentualne wyjście w góry, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego.

Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Klauzula informacyjna na temat przetwarzania danych (RODO)

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

 

Szczegóły

Start:
Lipiec 20
Koniec:
Lipiec 26
Wydarzenie Category:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map