Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rekolekcje dla rodzin II. Dom na skale

Lipiec 28 g.15:00 - Sierpień 3 g.10:00

Biblia pełna jest rodzin, pokoleń, historii miłości i kryzysów rodzinnych, począwszy od pierwszej strony, gdzie wkracza na scenę rodzina Adama i Ewy z jej brzemieniem przemocy, ale także z siłą życia, które trwa nadal (por. Rdz 4), aż do ostatniej strony, gdzie pojawiają się zaślubiny Oblubienicy i Baranka (por. Ap 21, 2.9). Dwa domy, opisane przez Jezusa, zbudowany na skale i na piasku (por. Mt 7, 24-27), ukazują wiele sytuacji rodzinnych stworzonych w wolności ich mieszkańców, ponieważ, jak napisał poeta, „każdy dom jest kandelabrem” (Franciszek, Adhortacja Amoris Laetitia, n. 8)

Ewangelia rodziny to dobra nowina, która ukazuje wartość życia, miłości małżeńskiej i rodzicielskiej, wspólnego mieszkania, świadectwa i posłannictwa rodziny.

Rekolekcje będą miały na celu ukazanie  czym jest skała, czyli dobro rodziny na które jest trwałym fundamentem na którym można budować więź  między marzonkami i dziećmi. W czasie rekolekcji zostaną poruszone takie tematy jak: Człowiek jako istota rodzinna, moje miejsce w rodzinie, poligon doświadczalny rodziny (trudności i wyzwania), Chrystus w naszej rodzinie dziś.

Prowadzący: o. Stanisław Gruszka CSsR wraz z parą małżeńską z ruchu Domowego Kościoła.

Koszt: 400 zł osoba dorosła /dzieci do lat 3 bez opłat/ 4-8 lat 200 zł/ 9 – 14 lat 250 zł.

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00 pierwszego dnia, kończą się ok. godz. 10.00 ostatniego dnia.

Do dyspozycji uczestników rekolekcji są Pismo Święte i podręczniki do Liturgii Godzin (brewiarze). Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, dobrych butów na ewentualne wyjście w góry, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego.

Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Zapisy na rekolekcje zakończone.

Szczegóły

Start:
Lipiec 28 g.15:00
Koniec:
Sierpień 3 g.10:00
Wydarzenie Category:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map