Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Widzieć słowa Jezusa i słyszeć Jego czyny całym sobą. Rekolekcje biblijne

Sierpień 25 g.15:00 - Sierpień 31 g.10:00

Zapraszamy na rekolekcje w czasie których uczestnicy będą prowadzeni drogą modlitwy w oparciu o bibliodramę.

Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby objawiać i wprowadzać królestwo Boże na ziemi. Czynił to poprzez swoją obecność, swoje czyny i przez głoszenie Słowa Bożego.  Jego słowa są rodzajem czynów, a Jego czyny są rodzajem słów.

To, kim Jezus jest, co mówi i czyni ustanawia królestwo Boże na ziemi i wprowadza  nas w jego tajemnice.  Jezus mówi jednak: królestwo Boże jest w was i wśród was. Zatem trzeba podjąć wysiłek jego odkrycia, by móc stać się „dziećmi Królestwa”.

Prośba o przyjście królestwa jest prośbą o otwarcie się na Jezusa,  przyjmowanie Go i służenie Mu pośród świata. Odpowiedź na Ewangelię Jezusa można dać pełniej, gdy się słyszy Jezusa i widzi Jego czyny całym sobą. Taką możliwość daje metoda bibliodramy, jako wielowymiarowe aktywne, twórcze obcowanie z tekstem Pisma Świętego, które angażuje człowieka umysł, zmysły, ciało i duszę oraz jego relacje innymi. W ten sposób można doświadczyć głębi znaczenia tekstu w owiązaniu z życiem wiary, własnymi postawami i relacjami. Rekolekcje będą oparte o wybrane z Ewangelii słowa i czyny Jezusa.

Prowadzi: o. Władysław Chaim CSsR, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Obecnie mieszka i pracuje w Zamościu.

Koszt: 380 zł

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00 pierwszego dnia, kończą się ok. godz. 10.00 ostatniego dnia. Recepcja czynna jest od godz. 15.00 w dniu przyjazdu.

Do dyspozycji uczestników rekolekcji są Pismo Święte i podręczniki do Liturgii Godzin (brewiarze). Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, dobrych butów na ewentualne wyjście w góry, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego. Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Zapisy na rekolekcje zakończone.

Szczegóły

Start:
Sierpień 25 g.15:00
Koniec:
Sierpień 31 g.10:00
Wydarzenie Category:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map