Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Rozmowa z Bogiem. Modlitwa Księgą Psalmów.

Lipiec 15 g.15:00 - Lipiec 21 g.10:00

Zapraszamy na rekolekcje w czasie których uczestnicy będą prowadzeni drogą modlitwy w oparciu o Księgę Psalmów.

Księga Psalmów w Piśmie świętym jest modlitewnikiem Izraela i Kościoła w ciągu dziejów zbawienia i obecnie. Jest księgą modlitwy całego człowieka, w każdym czasie i miejscu, w dzień i nocą. Może bowiem objąć wszystkie stany naszej duszy i ciała: od żalenia się, przez błaganie, przepraszanie, wdzięczność, do zachwytu i uwielbiania. Możemy się w psalmach odnaleźć w każdej sytuacji swojego życia: w zdrowiu i w chorobie, w cierpieniu i bólu, w smutku i zbuntowaniu, w radości, w skrusze i pokucie. Modlitwa psalmami jest niezastąpionym językiem rozmowy między Bogiem i człowiekiem wierzącym. Psalmy to Słowo Boże, które jest skierowane do nas. Jest to także słowo modlącego się człowieka kierowane do Boga.

Modląc się Psalmami otwieramy się na dialog, w którym my słuchamy Boga, a Bóg  wsłuchuje się w nas. Możemy się nimi posługiwać indywidualnie, w rodzinie i wspólnotach kościelnych. Można je sobie przyswajać w osobistej medytacji, w grupowym dzieleniu się, w ramach liturgii godzin Kościoła, oraz dynamice grupowej. Do dyspozycji służą „klasyczne”  i nowsze metody odsłaniania znaczenia Biblii i Psalmów dla naszego życia.

Spotkania rekolekcyjne będą obejmować konferencje, zajęcia warsztatowe wprowadzające w różne sposoby posługiwania się psalmami w celu ożywiania naszej wiary, modlitwy i naszego życia.

Prowadzi: o. Władysław Chaim CSsR, rekolekcjonista, kierownik duchowy. Obecnie mieszka i pracuje w Zamościu.

Koszt: 360 zł

Rekolekcje rozpoczynają się o godz. 18.00 pierwszego dnia, kończą się ok. godz. 10.00 ostatniego dnia. Recepcja czynna jest od godz. 15.00 w dniu przyjazdu.

Do dyspozycji uczestników rekolekcji są Pismo Święte i podręczniki do Liturgii Godzin (brewiarze). Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, dobrych butów na ewentualne wyjście w góry, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego. Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

Szczegóły

Start:
Lipiec 15 g.15:00
Koniec:
Lipiec 21 g.10:00
Wydarzenie Category:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map