Nazwałem was przyjaciółmi

W dniach 9 – 11 grudnia 2016 w Domu Rekolekcyjnym Matki Bożej Pomocy w Krakowie odbył się kurs modlitwy wstawienniczej. Prowadzili go pani Krystyna Sobczyk, odpowiedzialna za grupy modlitwy wstawienniczej w Archidiecezji Krakowskiej oraz członek Sekretariatu Nowej Ewangelizacji Krakowskiej Archidiecezji oraz o. Paweł Drobot CSsR. Kurs został zorganizowany z inicjatywy Wspólnoty Redemptor i Szkoły Nowej Ewangelizacji „Sursum Corda” działających przy krakowskich redemptorystach.

Modlitwa wstawiennicza znana jest od początku historii biblijnej. Przykładami wstawienników są Mojżesz, Jeremiasz, Hiob, Jan Chrzciciel, Maryja.

Nic nie jest tak ważna jak modlitwa, podkreślała prowadząca warsztaty.  Bycie wstawiennikiem dzisiaj oznacza na pierwszym miejscu trwanie w postawie przyjaźni z Bogiem. Drogą do nawiązywania przyjaźni jest modlitwa i życie słowem Bożym na codzień. Przyjaźń z Bogiem otwiera nas na przyjaźń z drugiem człowiekiem. Jest to postawa współczucia, troski oraz gotowość doprowadzenia drugiej osoby do relacji przyjaźni z Bogiem.

W czasie kursu poruszane były takie m. in. tematy: w sposób prowadzić modlitwę wstawienniczą, modlitwa kerygmatyczna, modlitwa zawierzenia Jezusowi. W świetle Pisma świętego i świadectw uczestnicy pracowali również nad tematem tzw. modlitw niewysłuchanych. Obok wykładów był czas na praktykę modlitwy wstawienniczej.

W kursie brało udział ponad 80 osób. Ze względu na duże zainteresowanie kursem w marcu jest planowana kolejna edycja.

o. Paweł Drobot CSsR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.