Weekend Alpha w Lubaszowej

W dniach 3-5 marca 2017 r. w domu rekolekcyjnym redemptorystów „Góra Tabor” w Lubaszowej odbył się weekend Alpha. Wzięli w nim udział uczestnicy III edycji kursu Alpha prowadzonego przez Komórki Ewangelizacyjne MISERICORDIA w Nowym Sączu.

Kurs, w którym uczestniczy około 50 osób, odbywa się od 16.01.2017 r. w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Uczestnicy pod kierunkiem animatorów spotykają się raz w tygodniu w poniedziałki od godz. 19.00 do 21.30, najpierw przy kolacji Alpha w grupach 12 osobowych. Ekipa Komórek Ewangelizacyjnych przygotowuje uczestnikom przestrzeń do nawiązywania relacji, wysłuchania ciekawych konferencji oraz dzielenia się i dyskusji po konferencjach. Komórki Ewangelizacyjne działają przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a ich opiekunem jest o. Zdzisław Wietrzak SJ.

Podczas weekendu Alpha w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej uczestnicy próbowali przybliżyć sobie osobę Ducha Świętego poprzez trzy konferencje: Kim jest Duch Święty?, Co czyni Duch Święty? i Jak zostać napełnionym Duchem Świętym? Podczas dzielenia się w małych grupach dyskutowali nad pojawiającymi myśli i uczuciami w obrębie powyższych pytań.

W sobotni wieczór uczestniczyli w modlitwie wstawienniczej, która była dobrą okazją do przeżycia osobistego spotkania z osobą Ducha Świętego i poddania się Jego działaniu. Był to też czas na przyjęcie Jezusa jako swojego Pana. Przeżywany kurs ma za zadanie rozwinąć i pogłębić wiarę, nawiązać lub odświeżyć osobiste relacje z Bogiem w trzech osobach Ojca, Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.

Ewa Kukla, Nowy Sącz

Fot. Piotr Brzukała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *