Relacja z rekolekcji dla rodzin redemptorystów

W domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej zgromadziły się rodziny redemptorystów, aby od 26 do 28 maja przeżywać swoje coroczne rekolekcje. Zostały one zorganizowane przez Sekretariat Misji Zagranicznych oraz Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów.

Temat rekolekcji: „Idźcie i głoście” został przybliżony w kilku konferencjach, które wygłosili: o. Sylwester Cabała, o. Adam Kośla, o. Stefan Karpeta i o. Piotr Podraza. Nauk wysłuchało 35 uczestników spośród rodziców, rodzeństwa i krewnych ojców i braci redemptorystów pochodzących z południowej i środkowej Polski.

Eucharystii na rozpoczęcie rekolekcji w piątkowy wieczór przewodniczył Wikariusz Prowincjała o. Dariusz Paszyński. W sobotę nasi krewni wzięli udział w święceniach kapłańskich dwóch redemptorystów w sanktuarium Nawiedzenia NMP w Tuchowie. Specjalnymi gośćmi spotkania byli misjonarze z Ameryki Południowej: o. Emil Szopiński, o. Mirosław Juruś i o. Devaldo Menez, którzy przybliżyli pracę misyjną redemptorystów w Argentynie i Brazylii.

Niedzielną Eucharystię sprawował o. Prowincjał Janusz Sok, który w swoim kazaniu ukazał prawdę o wniebowstąpieniu Jezusa. Podkreślił też znaczenie więzi łączących ludzi we wspólnocie rodzin redemptorystowskich i zachęcił do modlitwy za siebie nawzajem.

Na zakończenie rekolekcji podczas obrzędu rozesłania uczestnicy otrzymali małe krzyżyki redemptorystowskie oraz specjalną modlitwę, która ma ich zachęcać do dawania świadectwa chrześcijańskiej wiary.

Dzieląc się swoimi wrażeniami z rekolekcji uczestnicy podkreślali wspaniałą atmosferę rodzinną, dziękowali za wspólną modlitwę oraz za możliwość głębszej refleksji nad swoim zaangażowaniem w dzieło ewangelizacji. Obiecywali też, że nadal będą wspierać duchowo swoich krewnych – redemptorystów i modlić się o nowe powołania do Zgromadzenia. Wyrażali także nadzieję na ponowne spotkanie w gronie rodziny redemptorystowskiej w przyszłym roku.

o. Sylwester Cabała CSsR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *