Dojazd

JAK DOJECHAĆ DO LUBASZOWEJ?

 

Odległości z Lubaszowej:

Tarnów – 21 km

Kraków – 106 km

Warszawa – 330 km

Przemyśl – 190 km

Poznań – 495 km

Gdańsk – 630 km

 

Dojazd samochodem:

Z północy

Kierunek – Tarnów, a potem z Tarnowa droga nr 977 na Tuchów. Przy zjeździe z autostrady A4 w Tarnowie wybrać kierunek JASŁO, zaś z obwodnicy tarnowskiej kierować się na GORLICE, GROMNIK. Z Tuchowa kierować się przez centrum miasteczka główną drogą. Trzy km za Tuchowem, w miejscowości Dąbrówka Tuchowska skręcamy w lewo na Jodłówkę Tuchowską. Przejeżdżamy tory kolejowe, most na rzece Białej i jesteśmy w Lubaszowej. Dwieście metrów za kościołem skręcamy w lewo kierując się zgodnie z tablicami informacyjnymi „KLASZTOR”. Ośrodek znajduje się na wzgórzu pod lasem, do którego droga jest wyłożona asfaltem i betonową trelinką.

 

Z południa

Kierunek – Gromnik, Siedliska. Na początku miejscowości Dąbrówka Tuchowska skręcamy w prawo na Jodłówkę Tuchowską. Dalej jak wyżej.

 

Dojazd komunikacją:

Z północy, zachodu i wschodu jedziemy w kierunku Tarnowa, (PKP osobowe – Nowy Sącz lub Krynica). W Tarnowie wybieramy pociąg w kierunku Stróż, Nowego Sącza lub Krynicy. Po ok. 30 minutach wysiadka na przystanku kolejowym Lubaszowa, pierwszy przystanek za Tuchowem.

PKS (bus) – każdy osobowy przejeżdżający przez Lubaszową lub Dąbrówkę Tuchowską (pytać w informacji). Dworzec PKS w Tarnowie znajduje się obok dworca PKP. Kierowca poinformuje, gdzie wysiąść.

Jeśli wcześniej nas zawiadomisz, możemy odebrać Cię ze stacji w Lubaszowej i przyjedziesz na wzgórze samochodem.