Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

BÓG OBJAWIAJĄCY SIĘ W IKONIE. Rekolekcje dla początkujących ikonopisarzy

17 czerwca g.14:00 - 26 czerwca g.10:00

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje z ikoną, podczas których w atmosferze modlitwy i skupienia będziemy pisać Ikonę Chrystusa Pantokratora, wzorowaną na Ikonie Św. Andrzeja Rublowa z XV wieku. Oryginał jest bardzo zniszczony, jednak – jak to pięknie powiedział pewien kapłan – pozostało na niej to, co najważniejsze: Oblicze naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Rekolekcje są adresowane do osób wierzących, które chcą poprzez pisanie ikon modlić się i wyrażać swoją wiarę. Zajęciom ikonopisarskim będzie towarzyszyła codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, a także konferencje i wykłady tematyczne z zakresu teologii ikony, barwy, oraz technik kompozycji i malowania ikon.

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarze).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Osiem pełnych dni rekolekcji, w tym jeden dzień wyjście w góry. 26 czerwca przed obiadem Eucharystia kończąca rekolekcje z poświęceniem ikon, wyjazd. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem: „Rekolekcje BÓG OBJAWIAJĄCY SIĘ W IKONIE. 17-26.06.2020”. O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku. Z racji specyfiki rekolekcji ilość miejsc jest ograniczona.

___________________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

17-26 czerwca 2020 roku.

 

Rekolekcje poprowadzą:

o. Andrzej Kowalski CSsR oraz ikonopisarze Wydziału „Światło i Zbawienie” Śląskiej Szkoły Ikonograficznej, państwo Zofia i Henryk Metz.

 

Koszt: 760,00 zł/osoba.

W ramach opłaty uczestnik ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie podczas trwania rekolekcji (8 dni) oraz wszystkie potrzebne do pracy materiały: pigmenty, przygotowane wstępnie podobrazie, pędzle, itp. (koszty na osobę to 8 x 70,00 zł = 560,00 zł – noclegi i wyżywienie, plus około 200,00 zł – koszty materiałów.)

 

Co zabrać ze sobą:

Wszystkie materiały potrzebne do napisania ikony zostaną dostarczone przez organizatorów. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą notatniki, przybory do pisania (długopisy, ołówki), cyrkiel, ekierkę, linijkę ok. 30 cm., a także lekką odzież ochronną, np. fartuchy (malowanie, szlifowanie, pokrywanie szelakiem i mixtionem mogą skutkować powstaniem trudnych do usunięcia plam na odzieży).

 

Oprócz tego prosimy o przywiezienie ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (podczas rekolekcji jest przewidziana wycieczka w góry, dlatego też konieczne jest podstawowe wyposażenie turysty – odzież ochronna, dobre buty). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie; nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

Klauzula RODO:

Przejdź do formularza zgłoszeń:

Szczegóły

Start:
17 czerwca g.14:00
Koniec:
26 czerwca g.10:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map