Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Niewiasto, kogo szukasz? Rekolekcje dla kobiet samotnych nie z wyboru

12 czerwca g.14:00 - 16 czerwca g.10:00

Rekolekcje dla kobiet samotnych nie z wyboru (30+), to szansa na odkrycie prawdy o powołaniu kobiety i Bożym spojrzeniu na stan wolny. Żyjemy w czasach kiedy samotność staje się coraz bardziej powszechnym doświadczeniem, szczególnie wśród kobiet. Często traktujemy ją jak chorobę a najskuteczniejszym lekarstwem zdaje się być małżeństwo. Taki sposób myślenia odbiera nam jednak sens i poczucie wartości życia w stanie wolnym. Tymczasem samotność, także ta niewybrana, może okazać się błogosławieństwem. Nawet jeśli będzie stanem tylko przejściowym.

 

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju rekolekcje dla kobiet niezamężnych, które pragną umocnić osobistą więź z Jezusem. Rekolekcje odbędą się w przeuroczym, nieznanym większości miejscu, u podnóża Tatr, na polanie Rynias. Będzie to czas odkrywania wartości nieprzetartej drogi indywidualnego powołania. Taką drogą osobiście prowadzi każdą niezamężną kobietę, sam Jezus – Oblubieniec. To właśnie doświadczenie Jego miłości jest źródłem spełnienia każdego kobiecego serca.

 

Największa historia miłosna wszechczasów zawarta jest w maleńkiej białej Hostii”. (abp. Fulton J. Sheen)

 

W programie dnia: Eucharystia, konferencje i dużo czasu na modlitwę osobistą, rozmowę z kierownikiem duchowym, sakrament pojednania. Rekolekcje odbędą się w milczeniu.

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarze).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem: „Niewiasto, kogo szukasz? Rekolekcje dla kobiet”. O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku.

___________________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

12-16 czerwca 2020 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje:

o. Mariusz Kwiatkowski MI

 

Koszt: 70 zł (za jeden dzień), cztery pełnych dni: 280 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie; nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

Klauzula przetwarzania danych (RODO):

Przejdź do formularza zgłoszeń:

Szczegóły

Start:
12 czerwca g.14:00
Koniec:
16 czerwca g.10:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map