Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pan jest światłem na drogach rodziny. Rekolekcje dla RODZIN – turnus I

18 lipca g.14:00 - 24 lipca g.10:00

Aby moja radość w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15,11).

 

Rekolekcje rodzinne odpowiadają na pytanie jak być szczęśliwym w małżeństwie, co czynić aby pełniej żyć wiarą, miłością i nadzieją?

 

Celem rekolekcji jest pomoc małżonkom w trosce o radość małżeńską, która rodzi się ze słuchania i rozważanie Słowa, praktyki sakramentów, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem i praktyki miłości względem drugiego człowieka. Radość prowadzi do dzielenie się nią z innymi.

 

Podstawową intencją i troską, jaką sobie stawiamy jest to, aby rodzina stawała się bardziej Kościołem.

 

W małżeństwie powinno się dbać o radość miłości. […] Radość poszerza zdolność rozkoszowania się i pozwala zasmakować w różnych rzeczach, także na tych etapach życia, kiedy przyjemność przygasa. […] Radość małżeńska, której można doświadczyć nawet w cierpieniu, oznacza zaakceptowanie, że małżeństwo jest koniecznym połączeniem radości i trudów, napięć i odpoczynku, cierpień i swobody, zadowolenia i poszukiwań, kłopotów i przyjemności, zawsze na drodze przyjaźni, która pobudza małżonków, by troszczyć się jedno o drugie: „świadcząc sobie wzajemną pomoc i posługę”. (Franciszek, Amoris Laetitia, n. 126)

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarz).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem „Pan jest światłem na drogach rodziny. Rekolekcje dla RODZIN turnus I”. O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku.

____________________________________________

 

Czas trwania rekolekcji: 18-24 lipca 2020 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje: o. Stanisław Gruszka CSsR wraz z parą małżeńską z ruchu Domowego Kościoła

 

Koszt: osoba dorosła – 70 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 420 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie / dzieci do lat 3 bez opłat/ dzieci 4-8 lat – 230 zł/ dzieci 9-14 lat – 290 zł/ młodzież 15-17 lat 320 zł.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje: Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie; nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

UWAGA! Skończył się limit miejsc na pierwszy turnus rekolekcji rodzinnych. Można się wpisać na tzw. listę rezerwową, nie mając jednak pewności, że któraś z wcześniej wpisanych rodzin zrezygnuje i zwolni miejsce dla wpisanych na liście rezerwowej.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi rekolekcjami na Ryniase. Zapraszamy w przyszłym roku!

 

Klauzula RODO>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

 

Szczegóły

Start:
18 lipca g.14:00
Koniec:
24 lipca g.10:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map