Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pan jest światłem na drogach rodziny. Rekolekcje dla RODZIN – turnus II

25 lipca g.14:00 - 31 lipca g.10:00

Aby moja radość w was była i aby radość wasza była pełna” (J 15,11).

 

Rekolekcje rodzinne odpowiadają na pytanie jak być szczęśliwym w małżeństwie, co czynić aby pełniej żyć wiarą, miłością i nadzieją?

Celem rekolekcji jest pomoc małżonkom w trosce o radość małżeńską, która rodzi się ze słuchania i rozważanie Słowa, praktyki sakramentów, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem i praktyki miłości względem drugiego człowieka. Radość prowadzi do dzielenie się nią z innymi.

Podstawową intencją i troską, jaką sobie stawiamy jest to, aby rodzina stawała się bardziej Kościołem.

W małżeństwie powinno się dbać o radość miłości. […] Radość poszerza zdolność rozkoszowania się i pozwala zasmakować w różnych rzeczach, także na tych etapach życia, kiedy przyjemność przygasa. […] Radość małżeńska, której można doświadczyć nawet w cierpieniu, oznacza zaakceptowanie, że małżeństwo jest koniecznym połączeniem radości i trudów, napięć i odpoczynku, cierpień i swobody, zadowolenia i poszukiwań, kłopotów i przyjemności, zawsze na drodze przyjaźni, która pobudza małżonków, by troszczyć się jedno o drugie: „świadcząc sobie wzajemną pomoc i posługę”. (Franciszek, Amoris Laetitia, n. 126)

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarz).

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem „Pan jest światłem na drogach rodziny. Rekolekcje dla RODZIN turnus II”. O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku.

__________________________________________________________

Czas trwania rekolekcji25-31 lipca 2020 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje:

o. Stanisław Gruszka CSsR wraz z parą małżeńską z ruchu Kościoła Domowego

Koszt: osoba dorosła – 70 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 420 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie

dzieci do lat 3 bez opłat

dzieci 4-8 lat – 230 zł

dzieci 9-14 lat – 290 zł

młodzież 15-17 lat 320 zł.

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej  Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela 

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie

nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

UWAGA!  UWAGA!  UWAGA!  UWAGA!  UWAGA!  UWAGA!

PRZECZYTAJ  TO! ZANIM PRZEJDZIESZ DO FORMULARZA ZGŁOSZEŃ!

Drodzy!

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia na rekolekcje dla rodzin na naszym uroczym Ryniasie. Jednocześnie z przykrością informujemy, że możliwości noclegowe w tym momencie nam się skończyły i zamykamy listę zgłoszeń na drugi turnus rekolekcji dla rodzi. Możecie się zapisać już tylko na listę rezerwową, gdyby ewentualnie z wpisanych wcześniej rodzin, któraś zrezygnowała, wówczas będziecie mogli skorzystać z przyjazdu na drugi turnus, ale bez pewności, że taka rezygnacja nastąpi. W przypadku zapisania się na listę rezerwową, nie trzeba wpłacać zadatku. Dlatego zachęcamy do wpisywania się na pierwszy turnus: 18-24 lipca 2020 – gdzie są jeszcze wolne miejsca.

Sekretariat CADR Brzegi-Rynias

 

Klauzula RODO>>>

Przejdź do formularza zgłoszeń>>>

 

Szczegóły

Start:
25 lipca g.14:00
Koniec:
31 lipca g.10:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map