Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pustelnia

5 września g.14:00 - 14 września g.10:00

W pustelni najważniejsze jest osobiste bycie przed Bogiem. Miejsce jest sprawą drugorzędną. To jest tak samo jak z milczeniem, człowiek może nic nie mówić, a w środku być rozkrzyczany„. (o. Włodzimierz Zatorski OSB)

 

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Matki Bożej z Gór w Brzegach. Położony w górach, na polanie Rynias, daleko od cywilizacyjnego zgiełku, jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy indywidualnych rekolekcji zwanych Pustelnią.

Pustelnia to indywidualne rekolekcje w ciszy dla tych, którzy szukają oderwania się od świata i osobistej modlitwy. Uczestnicy ustalają program dnia indywidualnie. W czasie pustelni wspólnie celebrowana jest Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, czy posiłki. Uczestnicy mogą skorzystać z rozmowy, kierownictwa duchowego, oraz przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty.

 

Na miejscu można skorzystać ze zbioru książek z dziedziny duchowości w bibliotece ośrodka. Uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarze).

 

Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Uczestnicy mieszkają w pojedynczych pokojach. Z tego względu ilość miejsc jest ograniczona.

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

 

Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem „Rekolekcje Pustynia”. O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku.

____________________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

5-14 września 2020 roku. Rekolekcje „Pustelnia” trwają dziewięć pełnych dni. Jeśli uczestnik chciałby skrócić czas pobytu na pustelni, niech to zaznaczy na samym początku, w dniu zgłoszenia.

 

Ojciec posługujący w czasie pustelni:

o. Andrzej Kowalski CSsR, opiekun ośrodka.

 

Koszt:

75 zł (za jeden dzień).

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej

Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie

nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

 

Szczegóły

Start:
5 września g.14:00
Koniec:
14 września g.10:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map