Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rekolekcje „Pustelnia” na Ryniasie 2021

21 sierpnia g.14:00 - 1 września g.10:00

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco (Mk 6,31).

 

Na pustynię idziemy:

Aby pościć

Aby żyć w milczeniu

Aby się modlić

Aby umrzeć dla siebie szybciej, aby Chrystus rósł w was szybciej.

Aby dać Go szybciej także światu temu światu, który tak bardzo Go pragnie.

Aby pokutować za grzechy swoje i innych.

Aby modlić się za ludzkość.

Aby modlić się o pokój.

Aby modlić się za misje i jedność pośród chrześcijan w Kościele Katolickim.

Aby szybciej osiągnąć świętość, czyli umiłować Chrystusa w prawdzie i w uczynku

Aby naśladować Chrystusa.

Aby zbawić swoją duszę i dusze innych.

Aby szybciej nauczyć się całkowitego oddania Bogu.

(C. Dohery, Pustynia. Spotykanie Boga w ciszy, samotności i modlitwie).

 

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Matki Bożej z Gór w Brzegach. Położony w górach, na polanie Rynias, daleko od cywilizacyjnego zgiełku, jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy indywidualnych rekolekcji zwanych Pustelnią.

 

Pustelnia to indywidualne rekolekcje w ciszy dla tych, którzy szukają oderwania się od świata i osobistej modlitwy. Uczestnicy ustalają program dnia indywidualnie. W czasie pustelni wspólnie celebrowana jest Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, czy posiłki. Uczestnicy mogą skorzystać z rozmowy, kierownictwa duchowego, oraz przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty.

 

Na miejscu uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarze).

 

Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Na czas rekolekcji rezygnuje się z komputerów i rozmów telefonicznych. Uczestnicy mieszkają w pojedynczych pokojach. Z tego względu ilość miejsc jest ograniczona.

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

___________________________________

 

Czas trwania rekolekcji: 21 sierpnia-1 września 2021 roku. W formularzu zgłoszeń prosimy zaznaczyć w jakich dniach w tym przedziale czasowym chcesz uczestniczyć w pustelni.

 

Ojciec posługujący w czasie pustelni: o. Andrzej Kowalski CSsR, opiekun ośrodka.

 

Koszt: 75 zł (za jeden dzień). Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie.

Opłatę za pobyt na rekolekcjach przyjmujemy na miejscu wyłącznie w formie gotówki. Można też przelać ją na nasze konto, podane poniżej, pamiętając, że powyższą transakcję należy zrealizować przed przyjazdem na rekolekcje.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje: Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Prosimy wpisać przewidywany czas pobytu na Pustelni. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów oraz w przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

 

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie; nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

Uwaga! Zapisy na „Pustelnię 2021” na Ryniasie są już zamknięte!

 

Szczegóły

Start:
21 sierpnia g.14:00
Koniec:
1 września g.10:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470