Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Źródło życia. Rekolekcje dla kobiet

17 sierpnia g.14:00 - 23 sierpnia g.10:00

 

Ośrodek Matki Bożej z Gór w Brzegach, położony jest w górach, na polanie Rynias, daleko od cywilizacyjnego zgiełku. Jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy rekolekcji, dni duchowego skupienia i wyciszenia.

Zapraszamy serdecznie na letnie rekolekcje dla kobiet. Tematem rekolekcji jest Eucharystia. Będziemy zagłębiać się w piękno eucharystycznej obecności Jezusa pośród nas.

Eucharystia jest źródłem życia dla każdego chrześcijanina. Jet także znakiem obecności Boga w naszym świecie dla poszukujących życia w pełni. Eucharystia jest także znakiem miłości Jezusa do Kościoła – Oblubienicy.

Rekolekcje mają na celu pomoc kobietom w odkryciu źródła życia i miłości, która umacnia serce każdej kobiety i daje siłę do przemian świata.

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarz).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

 

Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Warunkiem przyjęcia na rekolekcje, oprócz przesłania formularza zgłoszeń, jest dokonanie (bezzwrotnej, w razie rezygnacji) wpłaty/zadatku w wysokości 50 zł na podane poniżej konto z dopiskiem „Źródło życia. Rekolekcje dla kobiet”.  O kolejności przyjęcia decyduje termin wpłaty zadatku.

_____________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

17-23 sierpnia 2020 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje:

o. Witold Hetnar CSsR, dyrektor CADR.

 

Koszt: 70 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 420 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą:

ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej

Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie

nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

Uwaga! Lista zgłoszeń na powyższe rekolekcje została już definitywnie zamknięta.

Szczegóły

Start:
17 sierpnia g.14:00
Koniec:
23 sierpnia g.10:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map