Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rekolekcje dla zainteresowanych INTRONIZACJĄ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

5 sierpnia g.18:00 - 11 sierpnia g.10:00

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

_____________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

05-11 sierpnia 2023

 

Koszt:

120 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 700 zł. Obejmuje zakwaterowanie, obsługę rekolekcji i całodzienne wyżywienie.

 

Ośrodek Matki Bożej z Gór w Brzegach, położony jest w środku lasu, u podnóża gór, na polanie Rynias, daleko od cywilizacyjnego zgiełku. Jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy rekolekcji, dni duchowego skupienia i wyciszenia.

Na terenie ośrodka znajdują się trzy stare i skromne góralskie domy, w których zamieszkują rekolektanci. Mieszkają w dwu, trzy i czteroosobowych pokojach. Mają do dyspozycji dwie kaplice.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

W sprawie zapisu na rekolekcje prosimy kontaktować się z Panią Zofią, pod numerem telefonu:  720 107 327

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela Brzegi-Rynias

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

Szczegóły

Początek:
5 sierpnia g.18:00
Koniec:
11 sierpnia g.10:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

CADR Brzegi
Phone
728 705 470