Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MODLITWA oddechem duszy. Rekolekcje dla kobiet

14 sierpnia g.14:00 - 20 sierpnia g.10:00

Stąd nic niema mocniejszego nad człowieka modlącego się , bo on ma moc nad samym Bogiem, on jest prawie wszechmocny, jak mówi św. Alfons Liguori.

Bez modlitwy nie można zachować się w łasce uświęcającej; czym bowiem oddech dla ciała, tym modlitwa dla duszy. Aby nie uronić łaski uświęcającej, potrzeba odeprzeć pokusy; lecz któż może zwyciężyć, jeżeli Bóg po jego stronie nie walczy. A cóż jedna pomoc Bożą? Modlitwa, — ona bowiem jest tarczą, chroniącą duszę od pocisków„. (św. bp. Sebastian Pelczar)

 

Ośrodek Matki Bożej z Gór w Brzegach, położony jest w górach, na polanie Rynias, daleko od cywilizacyjnego zgiełku. Jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy rekolekcji, dni duchowego skupienia i wyciszenia.

 

Zapraszamy serdecznie na letnie rekolekcje dla kobiet. Tematem rekolekcji jest: Modlitwa oddechem duszy.

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarz).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

_____________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

14-20 sierpnia 2021 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje:

o. Witold Hetnar CSsR

 

Koszt: 75 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 450 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie.

Opłatę za pobyt na rekolekcjach przyjmujemy na miejscu wyłącznie w formie gotówki. Można też przelać ją na nasze konto, podane poniżej, pamiętając, że powyższą transakcję należy zrealizować przed przyjazdem na rekolekcje.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie problemów oraz w przypadku rezygnacji z rekolekcji, prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej

Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie

nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

!!! Zgłoszenia na rekolekcje „Modlitwa oddechem duszy” są już zamknięte! 

Można telefonicznie lub mailowo na początku sierpnia pytać o wolne miejsca, bo zdarza się, że osoby zapisane z jakichś ważnych powodów rezygnują z rekolekcji.

Szczegóły

Start:
14 sierpnia g.14:00
Koniec:
20 sierpnia g.10:00
Kategoria Wydarzenie:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470