Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Z cierpiącym Zbawicielem w rodzinie”. Tajemnice bolesne. Rekolekcje dla RODZIN II

24 lipca g.14:00 - 30 lipca g.10:00

 

Za pełną radość poczytujcie to sobie, bracia moi, ilekroć spadają na was różne doświadczenia. Wiedzcie, że to, co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość. Wytrwałość zaś winna być dziełem doskonałym, abyście byli doskonali, nienaganni, w niczym nie wykazując braków.” (Jk 1,2-4).

 

Rekolekcje rodzinne odpowiadają na pytanie jak być szczęśliwym w małżeństwie, co czynić aby pełniej żyć wiarą, miłością i nadzieją?

 

Celem rekolekcji jest pomoc małżonkom w trosce o radość małżeńską, która rodzi się ze słuchania i rozważanie Słowa, praktyki sakramentów, modlitwy, zjednoczenia z Bogiem i praktyki miłości względem drugiego człowieka. Radość prowadzi do dzielenie się nią z innymi.

 

Podstawową intencją i troską, jaką sobie stawiamy jest to, aby rodzina stawała się bardziej Kościołem.

 

Na miejscu, uczestnicy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz Liturgię Godzin (Brewiarz).

 

Rekolekcje rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 18.00. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy o zaplanowanie tak przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00, w dniu rozpoczęcia rekolekcji. Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce: „Dojazd” na stronie: https://cadr.redemptor.pl/brzegi/.

 

______________________________________________

 

Czas trwania rekolekcji: 24-30 lipca 2021 roku.

 

Ojciec prowadzący rekolekcje: o. Stanisław Gruszka CSsR wraz z parą małżeńską z ruchu Domowego Kościoła

 

Koszt: osoba dorosła – 75 zł (za jeden dzień), sześć pełnych dni: 450 zł.

Obejmuje zakwaterowanie i całodzienne wyżywienie / dzieci do lat 3 bez opłat/ dzieci 4-8 lat – 210 zł/ dzieci 9-14 lat – 270 zł/ młodzież 15-17 lat 330 zł.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje: Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje. W razie pytań oraz w przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach, prosimy o kontakt:

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

 

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie; nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

 

Uwaga!  Zapisy na drugi turnus rekolekcji dla rodzin już są zakończone. 

Szczegóły

Start:
24 lipca g.14:00
Koniec:
30 lipca g.10:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
728 705 470