Dom Rekolekcyjny

Dom rekolekcyjny znajduje się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie – Podgórzu. Bliskość sanktuarium maryjnego stanowi duchowe źródło tego miejsca.

W ośrodku prowadzone są rekolekcje organizowane przez Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów. Przyjmujemy także zorganizowane grupy. Zapewniamy opiekę duszpasterską dla grup, które nie mają własnego kapłana.

Zapraszamy również osoby indywidualne: księży, siostry zakonne i osoby świeckie, które chcą przeżyć dni odnowy duchowej. Zapewniamy towarzyszenie duchowe w czasie rekolekcji indywidualnych.

Służymy także posługą stałego kierownictwa duchowego.

Na terenie domu rekolekcyjnego do dyspozycji gości jest osobna kaplica, ogród wewnętrzny, wiata, boisko sportowe do piłki siatkowej, wewnętrzny parking dla samochodów.

W bezpośrednim sąsiedztwie domu rekolekcyjnego usytuowany jest Park im. Wojciecha Bednadskiego, gdzie można odnaleźć oazę spokoju w sercu miasta. Ze względu na swoje malownicze położenie na Krzemionkach Podgórskich, uważany jest on za jeden z najbardziej malowniczych parków Krakowa.

W odległości kilkuset metrów przepływa Wisła. Od strony domu rekolekcyjnego, na nadbrzeżu znajdują się Bulwary Wołyński i Podolski, natomiast na lewym brzegu rzeki są Bulwary Inflandzki i Kurlandzki.

Dom rekolekcyjny położony jest w odległości 2 km od Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewenikach.

Dojazd:

Z dworca PKP/PKS tramwajem nr 10 i 19 (kierunek Łagiewniki). Należy wysiąść na przystanku „Smolki”. Z przystanku do domu rekolekcyjnego jest ok. 300 metrów. Punktem orientacyjnym jest wieża Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Do domu rekolekcyjnego można także dojechać liniami tramwajowymi: 8, 23.

Jadąc samochodem należy kierować się na Rondo Mateczny. Na rondzie trzeba skręcić w ulicę Kalwaryjską, później skręcić w ul. Smolki.