Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rekolekcje „Myślę, więc modlę się. Szkoła modlitwy św. Alfonsa M. de Liguori”

16 czerwca -17:00 - 19 czerwca -13:00

Rekolekcje poprowadzi o. Marek Kotyński CSsR, teolog-filmoznawca, wykładowca duchowości Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, rekolekcjonista i kierownik duchowy.
Gdy się modlimy, czasem udziela nam się nieprzyjemne odczucie, że nasza modlitwa pozostaje ciągle na poziomie słów i pobożnych życzeń i nie wiemy co zrobić, by zaangażowała nas całych, aby owładnęła nasze wnętrze, zeszła na głębokość duszy, a nie pozostawala na poziomie samych uczuć. Już prorok Izajasz w imieniu Boga wyrzucał narodowi Izraela: „Ten lud czci Mnie tylko wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie” (Mt 15, 8). Nasuwa się więc myśl, że w kontakcie z Bogiem, w oddawaniu Mu czci, nie są najważniejsze wypowiadane słowa, lecz wnętrze człowieka, które jest siedliskiem głębszych myśli i pragnień. To w ludzkim sercu nawiązuje się prawdziwa, głęboka więź z Bogiem. Z niego płynie do Boga nasza modlitwa, która pozwala przebywać z Panem w wierze.
Zapraszamy na rekolekcje na temat modlitwy myślnej, czyli medytacji, tak, jak uczył jej św. Alfons M. de Liguori, doktor Kościoła i założyciel Redemptorystów i jak przekazuje ją do dzisiaj tradycja redemptorystowska.
Koszt uczestnictwa w zależności od formy udziału:
  • z zamieszkaniem: 400 zł
  • jako osoba dochodząca: 220 zł

Szczegóły

Start:
16 czerwca -17:00
Koniec:
19 czerwca -13:00
Wydarzenie kategoria:

Organizator

CADR Kraków
Telefon:
797 177 862
Email:
cadr.krakow@gmail.com

Miejsce

Kraków
Zamoyskiego 56
Kraków, Małopolskie 30-532 Polska
+ Google Map