Dojazd

JAK DOJECHAĆ DO LUBASZOWEJ?

 

Odległości z Lubaszowej:

Tarnów – 21 km

Kraków – 106 km

Warszawa – 330 km

Przemyśl – 190 km

Poznań – 495 km

Gdańsk – 630 km

 

1. Dojazd samochodem:

Kierunek – Tarnów, a potem z Tarnowa droga nr 977 na Tuchów. Przy zjeździe z autostrady A4 w Tarnowie kierować się na JASŁO, zaś z obwodnicy tarnowskiej wybrać kierunek GORLICE, KONIECZNA, czyli drogę nr 977 prowadzącą przez TUCHÓW. Lubaszowa znajduje się kilka kilometrów za Tuchowem. Jednak z powodu remontu mostu na rzece Białej w Lubaszowej przejazd przez most jest zamknięty, dlatego chcąc dojechać do domu rekolekcyjnego trzeba skorzystać z objazdu.

dwie możliwości:

– krótszy nieoficjalny objazd (otwarty dla mieszkańców gminy Tuchów, ale bez osobnych oznakowań) zaczyna się zaraz za Tuchowem przed miejscowością DĄBRÓWKA TUCHOWSKA – trzeba skręcić w lewo na kierunek Burzyn i jechać przez tę wioskę węższą drogą do Lubaszowej.

– dłuższy oficjalny objazd prowadzi przez miejscowość GROMNIK. Na początku tej miejscowości (jadąc od Tarnowa drogą nr 977) należy skręcić w lewo na drogę nr 980 w kierunku Biecza, dalej jechać przez miejscowości: Golanka, Rzepiennik Marciszewski i Rzepiennik Strzyżewski. Następnie przed kościołem w Rzepienniku Biskupim trzeba skręcić w lewo w kierunku miejscowości Jodłówka Tuchowska. Na skrzyżowaniu z drogą Siepietnica-Dąbrówka Tuchowska należy skręcić w lewo i jechać dalej do Lubaszowej.

W samej Lubaszowej należy kierować się dalej zgodnie z tablicami informacyjnymi „KLASZTOR”. Nasz ośrodek znajduje się na wzgórzu pod lasem, do którego droga jest wyłożona asfaltem i betonową trelinką.

 

2. Dojazd komunikacją:

Z północy, zachodu i wschodu jedziemy w kierunku Tarnowa, (PKP osobowe – Nowy Sącz lub Krynica). W Tarnowie wybieramy pociąg w kierunku Stróż, Nowego Sącza lub Krynicy. Po ok. 30 minutach wysiadka na przystanku kolejowym Lubaszowa, pierwszy przystanek za Tuchowem.

PKS (bus) – każdy osobowy przejeżdżający przez Lubaszową lub Dąbrówkę Tuchowską (pytać w informacji). Dworzec PKS w Tarnowie znajduje się obok dworca PKP. Kierowca poinformuje, gdzie wysiąść.

Jeśli wcześniej nas zawiadomisz, możemy odebrać Cię ze stacji w Lubaszowej i przyjedziesz na wzgórze samochodem.