O nas

DOM REKOLEKCYJNY „GÓRA TABOR”

W Lubaszowej koło Tuchowa jest szczególny dom – ośrodek rekolekcyjny redemptorystów „Góra Tabor”. Jest on położony na Pogórzu Ciężkowickim w paśmie Brzanki. Dom znajduje się pod lasem na wzniesieniu, z którego roztacza się piękny widok na dolinę rzeki Białej i górę św. Marcina.

W tym domu Bóg radośnie przyjmuje tych, którzy wędrują do Niego wieloma ścieżkami. Kiedy tu dotrą, mogą być świadkiem pięknej przemiany. Na Górze Tabor Jezus objawił się Piotrowi, Jakubowi i Janowi, bo chciał, żeby osobiście doświadczyli Jego obecności przepełnionej boską mocą. Mieli być olśnieni Jego miłością i majestatem. Takie przeżycie miało umocnić ich wiarę w nadzwyczajną moc Jezusa. I tak się stało.

Jezus żyje i nadal działa z ogromną mocą. Zaprasza kolejne osoby, by wstąpiły na szczyt, stanęły blisko Niego i osobiście doświadczyły, jak wiele darów dla nas przygotował. Uzdrowienie, przebaczenie, męstwo, zaufanie, miłość i nieskończona radość. Czyni to na „Górze Tabor” w Lubaszowej, w Domu Modlitwy i Ewangelizacji. Potwierdzeniem są świadectwa osób, które przeżywały tutaj kursy, warsztaty czy rekolekcje.

Przyjedź do Lubaszowej, a przekonasz się, że tu jest wszystko, czego potrzebujesz, żeby doświadczyć przemiany.

Jest góra, którą trzeba zdobyć, a w nagrodę dostaniesz wiele.

Jest dom, w którym masz wszystko, co potrzeba, by pracować, odpoczywać, trwać na modlitwie.

Jest kaplica, a z niej majestatyczny widok na niebo i ziemię.

Jest kawiarenka. Gdy usiądziesz przy stole, zobaczysz piękną panoramę gór, wypijesz kawę, zjesz coś słodkiego, porozmawiasz, pomilczysz, odpoczniesz.

Jest sad owocowy, w którym możesz kontemplować piękno świata.

Są ścieżki na spacery wśród pól i lasów, żeby odetchnąć głęboko, być może pierwszy raz od wielu lat. Szlaki turystyczne prowadzą w kierunku Brzanki, Tuchowa, Ciężkowic i Jamnej.

Niedaleko domu przejdziesz drogą krzyżową wśród drzew, cisza pomoże Ci w modlitwie.

Grota Matki Bożej, oczko wodne z nenufarami, ławeczka – też czekają na Ciebie.

Będziesz się dziwić, że takie piękne miejsce istnieje, a nikt Ci o tym nie powiedział. Teraz już wiesz.