Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Weekendowy kurs przedmałżeński III 2020

6 marca 2020 @ 18:00 - 8 marca 2020 @ 13:30

Właśnie zakończyły się zapisy na drugi w tym roku weekendowy kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Oznacza to brak wolnych miejsc. Odbędzie się on w dniach 6-8 marca 2020 w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej koło Tuchowa.

Daty kolejnych edycji kursu (i formularze zgłoszeniowe) znajdują się poniżej.

Kurs przedmałżeński poprowadzą:

o. dr Dariusz Pabiś C.Ss.R – dyrektor domu rekolekcyjnego, kierownik duchowy

mgr Agnieszka Szymańska – psycholog, trener warsztatów i treningów psychologicznych. Od kilkunastu lat pracuje w poradnictwie z dziećmi, młodzieżą, rodzicami i nauczycielami oraz osobami w podeszłym wieku. Wolontariusz w Poradni Specjalistycznej „Arka” w Tarnowie.

mgr Grażyna Karaś – doradca życia rodzinnego, instruktor i nauczyciel NPR, mediator Sądu Okręgowego w Tarnowie w sprawach rodzinnych, karnych i nieletnich. Pracuje w Poradni Życia Rodzinnego w Tuchowie, prowadzi kursy i dni skupienia dla narzeczonych oraz rekolekcje dla małżonków.

Informacje praktyczne:

Miejsce: dom rekolekcyjny „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa

Koszt kursu: 185 zł od osoby. Obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, akredytację. Jest to kurs z zamieszkaniem i pełnym wyżywieniem. Nie ma możliwości dojeżdżania na zajęcia.

Recepcja czynna od godziny 17:00.

Rozpoczęcie kursu – piątek, godz. 18:00.

Zakończenie – niedziela, godz. 13:30.

Na zakończenie kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej i uczestnictwie w dniu skupienia.

Cel i forma kursu:

Kurs ten daje szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem i rodziną oraz wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość.

Wypełnia on program tradycyjnego 10-tygodniowego kursu dla narzeczonych w ramach przygotowania do Sakramentu Małżeństwa. Ponadto zalicza wymagany przez Kościół dzień skupienia przedmałżeńskiego, którego istotnym elementem jest spowiedź święta. Natomiast nie obejmuje spotkań w poradni rodzinnej, o które narzeczeni muszą zatroszczyć się sami w swojej parafii albo w dekanacie.

Zajęcia wykładowe ograniczone są do koniecznego minimum. Wymaga to jednak od uczestników bardziej aktywnego podejścia, zaangażowania oraz odwagi i chęci poznawania siebie. Ten intensywny czas spotkań, wykładów i modlitwy – przy pewnym „wyłączeniu się” ze spraw zewnętrznych – ma pomóc w najlepszym przygotowaniu się do wspólnego życia we wzajemnym wzrastaniu. Poruszana problematyka dotyczy m.in. lepszego poznania siebie i przyszłego współmałżonka, ustalenia wspólnej hierarchii wartości w oparciu o wyznawaną wiarę, poprawy komunikacji (dialogu) dotyczącej potrzeb i oczekiwań, pogłębienia relacji do siebie, innych i Boga, planowania rodziny, rozumienia przysięgi małżeńskiej oraz bezpośrednie przygotowanie do liturgii sakramentu małżeństwa.

Kurs ten prowadzony jest metodą dialogową. Podstawowym bowiem „narzędziem” w czasie tych spotkań jest DIALOG dwojga narzeczonych. Program kursu przewiduje przede wszystkim czas na wzajemne spotkanie się i dialog narzeczonych (zarówno podczas wspólnych spotkań, jak i w czasie wolnym), dotyczący spraw radosnych i trudnych, tych już znanych, ale i tych jeszcze być może nigdy nie poruszanych i nie omawianych. Dlatego obowiązkowo uczestniczą w nim oboje narzeczeni i nie ma wyjątku od tej reguły.

Zajęcia odbywają się w formie konferencji, ćwiczeń i rozmów. Zaplanowany jest również czas na modlitwę (Eucharystię, adorację, sakrament pojednania i pokuty) oraz na radosny wspólny odpoczynek.

Zapisy na kurs należy dokonywać poprzez poniższy formularz zgłoszeniowy. W razie pytań, prosimy o kontakt drogą elektroniczną pisząc na adres: goratabor@redemptor.pl lub telefonicznie: 798 045 456.

Oto kolejne terminy kursów przedmałżeńskich w 2020 roku:

22-24 maja 2020

18-20 września 2020

20-22 listopada 2020

Szczegóły

Start:
6 marca 2020 @ 18:00
Koniec:
8 marca 2020 @ 13:30

Organizator

CADR Lubaszowa