Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Pustelnia

Wrzesień 7 - Wrzesień 19

Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco (Mk 6,31).

Zapraszamy do Ośrodka Matki Bożej z Gór w Brzegach. Położony na górskiej polanie Rynias ośrodek jest idealnym miejscem do przeżycia w ciszy indywidualnych rekolekcji zwanych pustelnią.

Pustelnia to indywidualne rekolekcje w ciszy dla tych, którzy szukają oderwania się od świata i osobistej modlitwy. Uczestniczy ustalają program dnia indywidualnie. W czasie pustelni wspólnie celebrowana jest Eucharystia oraz Liturgia Godzin. Uczestnicy mogą skorzystać z rozmowy, kierownictwa duchowego, oraz przystąpić do sakramentu pojednania i pokuty.

Na miejscu można skorzystać ze zbioru książek z dziedziny duchowości w bibliotece Ośrodka. Uczestniczy mają do dyspozycji Pismo Święte oraz modlitewniki do Liturgii Godzin.

Rekolekcje odbywają się w milczeniu. Na czas rekolekcji rezygnuje się z komputerów i rozmów telefonicznych. Uczestnicy mieszkają w pojedynczych pokojach. Ilość miejsc ograniczona.

Prosimy o zaplanowanie przyjazdu, aby dotrzeć do ośrodka najpóźniej o godzinie 17.00 w dniu rozpoczęcia rekolekcji.

Czas: 7 – 19 września. W formularzu zgłoszeń prosimy zaznaczyć w jakich dniach w tym przedziale czasowym  chcesz uczestniczyć w pustelni.

Ojcowie posługujący w czasie pustelni: o. Paweł Drobot CSsR.

Koszt: 70 zł (za jeden dzień)

Prosimy o przywiezienie ze sobą: notatnika, latarki, ręcznika, pantofli, ciepłego okrycia (najlepiej sweter lub polar), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich. Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów.

Zapisy na rekolekcje poprzez wypełnienie formularza zgłoszeń poniżej, w polu „Dni pobytu na pustelni” prosimy wpisać przewidywany czas pobytu na pustelni. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-maila zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje.

Uwaga: Pustelnia nie jest miejscem wskazanym dla osób z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi, nerwicowymi oraz innymi zaburzeniami i chorobami psychicznymi w fazie ich ostrego przebiegu. O wszystkich tego typu problemach należy w zgłoszeniu powiadomić przy zgłoszeniu. Pobyt w pustelni nie jest również wskazany dla osób dręczonych i zniewolonych duchowo.

Klauzula informacyjna na temat przetwarzania danych (RODO)

Zapisy zakończone.

 

Szczegóły

Start:
Wrzesień 7
Koniec:
Wrzesień 19
Wydarzenie Category:

Organizator

CADR Brzegi
Telefon:
515 660 125 lub 728 705 470

Miejsce

Brzegi – Rynias
Rynias 2
Brzegi, Małopolskie 34-532 Polska
+ Google Map