Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

PUSTELNIA 2

24 sierpnia g.14:00 - 2 września g.10:00

 

Czym jest cisza? Czy jest tylko przejściowym brakiem dźwięków? Czy – jak cisza na morzu – brakiem również innych bodźców? I czy w ogóle cisza jest jedynie brakiem? Czy też można ją określić pozytywnie – np., by przytoczyć znaną formułę Norwida: „cisza jest głosów-zbieraniem”? Przede wszystkim Bożych głosów.

W dzisiejszym świecie, pełnym niepokoju, wrzawy, hałasu, zabiegania, natłoku informacji i ciągłej komunikacji, która sięga granic absurdu, tak bardzo potrzebne są miejsca na zatrzymanie, miejsca osobne, gdzie każdy może odpocząć, odsunąć się od światowego pędu, zatrzymać i spojrzeć z innej perspektywy na to, czym żyjemy na co dzień, a nade wszystko doświadczyć ciszy i radości spotkania z Najwyższym. Jednym z takich miejsc, ukrytym w lesie, pod szczytami tatrzańskimi, jest Rynias. Przyjedź! Serdecznie zapraszamy! Po co? Aby znów powrócić do tego świata, w którym toczy się nasze życie i wypełnia się nasze powołanie. Oczyszczonym i uświęconym spotkaniem z Bogiem, który przemawia w ciszy.

Jeżeli nie zrozumiesz milczenia, nigdy nie zrozumiesz znaczenia słów – parafraza motta umieszczonego na drodze do pustelni św. Szarbela z Libanu.

 

Czas „Pustelni” rozpoczyna się pierwszego dnia o godz. 18.00 kolacją. O godzinie 19:30 Msza św. Recepcja czynna jest od godz. 14.00. Zakończenie ostatniego dnia w godzinach przedpołudniowych. Każdy oczywiście określa swój czas pobytu w ośrodku oraz sposób przeżywania tych dni pustelni. Określonym dla wszystkich uczestników jest czas na posiłki, Mszę św. oraz wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Cały czas do dyspozycji rekolektantów są dwie kaplice, no i oczywiście to wszystko co polana Rynias oferuje, ciszę, spokój, czyste powietrze, piękne widoki i szum wody w Białce.

 

Do ośrodka prowadzi trzykilometrowa leśna, kamienista droga. W miesiącach letnich zasadniczo jest możliwy dojazd każdym rodzajem samochodu. W razie korzystania z komunikacji zbiorowej, prosimy o wcześniejszy kontakt w celu dowiezienia do ośrodka. Więcej o sposobie dojazdu do ośrodka w zakładce „Dojazd” na stronie CADR Brzegi Rynias.

 

Punkty wspólne w czasie Pustelni:

 

Jutrznia – 7:30 (dla chętnych)

MSZA Św. – 9:30 w dni powszednie, 10:00 w niedzielę

Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja – od 19:00 do 21:00

 

Posiłki:

8:00-8:30     – Śniadanie

13:00-13:30 – Obiad

18:00-18:30 – Kolacja

 

_____________________________________

 

Czas trwania rekolekcji:

od 24 sierpnia – do 2 września 2023

 

Koszt:

130 zł za jeden dzień. Obejmuje zakwaterowanie, obsługę rekolekcji i całodzienne wyżywienie. Rekolektanci mieszkają w osobnych pokojach, chyba, że chcą z kimś bliskim mieszkać razem, jest też taka możliwość. Starają się przez cały czas zachowywać milczenie.

 

Prosimy o przywiezienie ze sobą: ręcznika, pantofli (po domach i kaplicy poruszamy się tylko w pantoflach), ciepłego okrycia, najlepiej sweter lub polar (nawet w miesiącach letnich w górach noce mogą być dość chłodne), płaszcza przeciwdeszczowego, obuwia dostosowanego do terenów górskich (jest możliwość wyjścia nawet w wysokie góry). Nie ma potrzeby przywożenia bielizny pościelowej ani śpiworów. Na Ryniasie nie ma żadnych sklepów, apteki. Trzeba o tym pamiętać wybierając się tu na dłuższy czas. Oczywiście w nagłych wypadkach, kontakt z „cywilizacją” jest możliwy w każdym czasie.

 

Zapisy na rekolekcje:

Podstawową formą zapisów na rekolekcje jest wypełnienie formularza zgłoszeń umieszczonego poniżej oraz wpłata zaliczki na konto ośrodka w wysokości 50 zł. Na wskazany w formularzu zgłoszeń adres e-mail zostanie wysłana informacja potwierdzająca przyjęcie na rekolekcje.

W przypadku rezygnacji z udziału w rekolekcjach, prosimy o kontakt na poniżej podany numer telefonu lub adres mailowy ośrodka.

 

Kontakt z ośrodkiem „Matki Bożej z Gór”:

Ośrodek Rekolekcyjny Prowincji Warszawskiej

Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela

Brzegi-Rynias 2,3A

34-532 Jurgów

 

tel. kom:. 728 705 470

e-mail: brzeryn23a@gmail.com

 

Konto bankowe:

Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie

nr rachunku: 55 1240 4445 1111 0010 5041 8483

! Lista uczestników Pustelnia II jest już zamknięta. Zapraszamy na Pustelnię I, w dniach: 18-27 czerwca 2024.

 

 

 

Szczegóły

Początek:
24 sierpnia g.14:00
Koniec:
2 września g.10:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

CADR Brzegi
Phone
728 705 470