Warsztaty formacyjne Federacji Sióstr Bernardynek

W dniach 17-20 września 2018 r. w domu rekolekcyjnym redemptorystów „Góra Tabor” w Lubaszowej odbyły się warsztaty formacyjne Federacji Sióstr Bernardynek w Polsce.

Siostry Bernardynki – Mniszki Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu – to żeński zakon z rodziny zakonów franciszkańskich, istniejący w Polsce od 560 lat. Od 60 lat 9 klasztorów tworzy Federację. Zakon ma charakter kontemplacyjno-klauzurowy, Siostry Bernardynki pielęgnują tradycję adoracji Najświętszego Sakramentu w swoich świątyniach.

Warsztaty prowadziła P. Danuta Dybowska z Torunia – pedagog, doradca psychologiczny, terapeuta. W warsztatach uczestniczyły 23 siostry z 8 klasztorów w Polsce, siostry z Białorusi i Litwy oraz o. Tytus Fułat OFM – Asystent Federacji. Tematem warsztatów był: „Gniew – siła budująca czy niszcząca”. Program obejmował Liturgię Godzin, Mszę Św. oraz wspólne modlitwy.

W harmonogramie zajęć znalazł się również czas na odwiedziny w pobliskim Klasztorze Sióstr Bernardynek w Zakliczynie – Kończyskach. Niezapomnianą atrakcją było wspólne grillowanie, a także możliwość podziwiania piękna górskich okolic podczas wycieczki na Jamną, czy też spacerów po lubaszowskim lesie.

Bardzo dziękujemy Ojcu Sylwestrowi – Dyrektorowi za udostępnienie nam domu rekolekcyjnego na czas pobytu na wyłączność, dzięki czemu mogłyśmy czuć się „jak w klauzurze”. Dziękujemy za miłą atmosferę, uśmiech i wszelką życzliwość. Zapewniamy o naszej pamięci w modlitwie, płynącej z ukrycia klauzury.

Niech Pan błogosławi i umacnia w codziennej posłudze.

s. Weronika Węgrzyn

This slideshow requires JavaScript.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.