Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

W dniach 18-20 października 2019 w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej odbędzie się 58. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”. Towarzyszyć mu będzie hasło: „Żyć tajemnicą Chrystusa posłanego”.

Człowiek w momencie chrztu staje się jednocześnie misjonarzem Chrystusa. Aby to powołanie się realizowało, konieczne jest zjednoczenie z Mistrzem, który powołał i wezwał do przyjaźni z Sobą. Osobliwa to relacja, bo oznacza, że chrześcijanin staje się podobny do Jezusa we wszystkim, również w wyrzeczeniu się siebie i oddaniu swojego życia w ofierze. (por Redemptoris Missio, 88)

Tymi słowami chcemy zaprosić wszystkich chcących rozwijać swoje powołanie chrześcijańskie – do bycia prawdziwymi misjonarzami Chrystusa – na 58. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”, który odbędzie się w dniach 18-20 października w Lubaszowej (w Domu Rekolekcyjnym Redemptorystów). Chcemy rozszerzać swoje spojrzenie na misję daną nam przez Pana Boga, aby być świadkami Jego Syna i czynić Jego uczniami wszystkich ludzi. Patronem na tym spotkaniu będzie dla nas św. Gerard Majella, redemptorysta. Oto jego ważna myśl: „Taka jest wola mego niebiańskiego Odkupiciela, bym ze skłonioną głową został przybity do tego gorzkiego krzyża”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.