Spotkanie „Wspólnoty Chrystusa Przemienionego”

W czwartek 16 stycznia odbyło się w Lubaszowej spotkanie opłatkowe Wspólnoty Chrystusa Przemienionego. Po wspólnym spotkaniu przy stole przeszliśmy do kaplicy domu rekolekcyjnego, aby pokłonić się małemu Dziecięciu w żłóbku. Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Lubaszowa – kolejny kurs przedmałżeński

Kolejny weekendowy kurs przedmałżeński odbędzie się w dniach 6-8 marca 2020 w domu rekolekcyjnym w Lubaszowej koło Tuchowa.

Kurs ten daje szansę zgłębienia tematyki związanej z małżeństwem i rodziną oraz wzmocnienia relacji z Bogiem w odpowiedzi na Jego miłość.

Więcej informacji i zapisy: TUTAJ

Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

W dniach 18-20 października 2019 w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej odbędzie się 58. Ogólnopolski Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”. Towarzyszyć mu będzie hasło: „Żyć tajemnicą Chrystusa posłanego”.

Człowiek w momencie chrztu staje się jednocześnie misjonarzem Chrystusa. Aby to powołanie się realizowało, konieczne jest zjednoczenie z Mistrzem, który powołał i wezwał do przyjaźni z Sobą. Osobliwa to relacja, bo oznacza, że chrześcijanin staje się podobny do Jezusa we wszystkim, również w wyrzeczeniu się siebie i oddaniu swojego życia w ofierze. (por Redemptoris Missio, 88)

Czytaj dalej Zjazd Zespołu Misyjnego „Wschód”

Lubaszowa – zakończyły się rekolekcje dla małżeństw

W dniach 11-13 października 2019 r. w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej odbyły się jesienne rekolekcje dla małżeństw  Tematyka rekolekcji przeżywanych pod hasłem: „Spójrz na mnie i otwórz swoje serce” dotyczyła w sposób szczególny miłości i szacunku, uczuć i emocji oraz komunikacji w małżeństwie.

Rekolekcje prowadzili o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i życzymy jak najlepszych owoców tego dobrego czasu spędzonego w pięknej scenerii lubaszowskiego wzgórza.

Wspomnienie z rekolekcji ze św. Gerardem

„Mnie się udało… tobie też się uda” – pod takim hasłem przeżywaliśmy rekolekcje ze św. Gerardem Majellą, które odbywały się w dniach 20-23 czerwca 2019 r. w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej koło Tuchowa.

Prowadzili je redemptoryści o. Paweł Drobot i o. Sylwester Cabała wraz ze świeckimi współpracownikami z Krakowa i Lubaszowej.

Czytaj dalej Wspomnienie z rekolekcji ze św. Gerardem

Lubaszowa: już po rekolekcjach dla małżeństw

W dniach 10-12 maja 2019 r. w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej odbyła się wiosenna seria rekolekcji dla małżeństw.  Temat tej serii brzmiał: „Konflikty w małżeństwie i ich rozwiązywanie”. Uczestnicy mogli na nowo spojrzeć na swój związek i wspólnie poszukiwać pomocy na drodze przebaczenia i pojednania.

Lubaszowa: zakończyły się rekolekcje „Tęsknota za Ojcem”

W dniach 22-24 lutego 2019 w domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej k. Tuchowa odbyły są rekolekcje lectio divina „Tęsknota za Ojcem”.

Uczestnicy rekolekcji w ciszy i modlitwie rozważali treści zawarte w modlitwie Pańskiej, której Jezus nauczył swoich uczniów. Dzięki temu mogli odkryć, że modlitwa Ojcze nasz wyraża najgłębszą tęsknotę serca, która pomaga nam spotykać się z Ojcem i patrzeć na siebie i świat Jego oczami.

Czytaj dalej Lubaszowa: zakończyły się rekolekcje „Tęsknota za Ojcem”

Rekolekcje dla wspierających powołania do redemptorystów

W naszym domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej w pierwszej połowie października 2018 r. odbyły się rekolekcje dla członków Różańcowego Dzieła Wspierania Powołań Redemptorystowskich.

Tutaj obejrzysz zdjęcia i przeczytasz relację z tego wydarzenia: Rekolekcje dla RDWPR

 

Warsztaty formacyjne Federacji Sióstr Bernardynek

W dniach 17-20 września 2018 r. w domu rekolekcyjnym redemptorystów „Góra Tabor” w Lubaszowej odbyły się warsztaty formacyjne Federacji Sióstr Bernardynek w Polsce.

Siostry Bernardynki – Mniszki Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka z Asyżu – to żeński zakon z rodziny zakonów franciszkańskich, istniejący w Polsce od 560 lat. Od 60 lat 9 klasztorów tworzy Federację. Zakon ma charakter kontemplacyjno-klauzurowy, Siostry Bernardynki pielęgnują tradycję adoracji Najświętszego Sakramentu w swoich świątyniach.

Czytaj dalej Warsztaty formacyjne Federacji Sióstr Bernardynek

Lubaszowa – odbyły się rekolekcje dla małżeństw

W domu rekolekcyjnym „Góra Tabor” w Lubaszowej zakończyły się rekolekcje dla małżeństw, które trwały od 28 do 30 września 2018 r. Tematyka rekolekcji przeżywanych pod hasłem: „Spójrz na mnie i otwórz swoje serce” dotyczyła w sposób szczególny miłości i szacunku, uczuć i emocji oraz komunikacji w małżeństwie. Prowadzili je o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś.

Kolejna seria rekolekcji dla małżeństw – w maju 2019 roku. Szczegóły pokażą się wkrótce.